Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Alarmy do lokalu mieszkalnego z wykorzystaniem rejestratora IP - co trzeba o nich wiedzieć?

STRONA GŁÓWNA

Systemy alarmowe do domu są gwarantem poczucia bezpieczeństwa.
Systemy alarmowe do domu, coraz bardziej powszechne, kojarzą się przeważnie z czujnikami ruchu w pomieszczeniach, klawiaturą przy drzwiach i z sygnalizatorem na ścianie. Są to jego kluczowe części, jednak w rzeczywistości jest to o wiele bardziej skomplikowana konstrukcja.

alarmy
Author: TeppoTK
Source: http://www.flickr.com
Alarm to zbiór urządzeń służących do ujawniania oraz sygnalizowania wejścia bądź jego usiłowania lub obecności osoby do tego nieuprawnionej.
Dobrej jakości zamki i drzwi antywłamaniowe na pewno są ważnym elementem ochrony apartamentu, ale jeśli ulokowany jest on na uboczu tudzież wejście do niego nie jest dostatecznie widoczne z ulicy, włamywacz może spokojnie sforsować drzwi i przedostać się do wnętrza.

Powiązane artykuły - http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/wideodomofony.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/rejestratory-ip.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/rejestratory-ip.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip/ds-2cd2032-i-3-mpiks,-h.264-detail.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip/ds-2cd2032-i-3-mpiks,-h.264-detail.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip/ds-2cd2012-i-detail.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip/ds-2cd2012-i-detail.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa/kamery-ip.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/telewizja-przemyslowa.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/systemy-alarmowe.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/systemy-alarmowe.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/hikvision.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/hikvision.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/fibaro.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/fibaro.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/bcs.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/manufacturer/bcs.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/automatyka-napedy-do-bram/automatyka-do-bram-skrzyd%C5%82owych.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/automatyka-napedy-do-bram/automatyka-do-bram-skrzyd%C5%82owych.html|http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/automatyka-napedy-do-bram.html">http://zabezpieczeniapoznan.pl/nasza-oferta/automatyka-napedy-do-bram.html}

Poza tym nie musi przecież wcale zmagać się z zamkiem i niezniszczalnymi drzwiami – łatwiej jest przecież wejść przez okno. Metodą na utrudnienie działania rabusiowi jest wyposażenie lokalu w instalację alarmową. Nierzadko już sama wiadomość o tym, że lokal jest chroniony alarmem ( tablica z ostrzeżeniem bądź dobrze widoczny element systemu alarmowego), wystarcza, żeby odwieść potencjalnych włamywaczy.

Rejestrator IP jest niezwykle nowoczesną koncepcją tworzenia centrali monitoringu wizyjnego. Komunikacja pomiędzy nośnikami obserwującymi (kamery IP), a urządzeniami rejestrującymi (rejestratory NVR) oraz urządzeniami służącymi do nadzoru obrazu (np. tablety, smartfony czy komputery PC) dzieje się za pomocą komputerowej sieci IP opartej o protokół TCP/IP.

Porównaj - http://zabezpieczeniapoznan.pl/

Ten system alarmowy do domu, monitorując wykorzystuje do przesyłu informacji specjalny protokół internetowy IP. Postęp rejestratora IP zwiastuje popularyzację tego rodzaju systemów monitorujących.
Struktura monitorowania opiera się na działaniu kamer bezprzewodowych, kablowych bądź IP. Kamery bezprzewodowe najczęściej wykorzystuje się w wielkopowierzchniowych zakładach, gdzie odległości są zbyt odległe, by użyć szablonowe połączenie przewodem FTP.

obraz z kamery
Author: Andrea Aviado
Source: http://www.flickr.com
Kamery IP, dzięki możliwości kreowania bardzo rozległych instalacji dozorowych, są wykorzystywane z reguły w lokalach, gdzie występuje największe ryzyko niebezpieczeństwa. Każda kamera IP korzysta z protokołu internetowego IP i wyposażona jest w funkcję bezprzewodowego przesyłu treści. Wystarczy jedynie podłączenie do Internetu. Statystyki pokazują, że dobrej klasy sprzęt alarmowy do domu jest jednym z najbardziej skutecznych sposobów zabezpieczenia apartamentu przed grabieżą.