Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Idealnie wykonana ocena pracy pracowników - plusy dla firmy

STRONA GŁÓWNA

Występuje dużo sposobów, którymi pracodawca posługuje się by podsumować naszą pracę. Należy je dostosować do oczekiwań owych organizacji, tak aby ocena była wiarygodną uwagą która mówi o wynikach w pracy zatrudnionych osób.


Można przeprowadzić ranking, zwłaszcza gdy nasi koledzy w pracy pełnią podobne funkcje do naszych. Szef może także przyznawać nam punkty, sporządzić pisemną informację dotyczącą oceny naszej pracy, oraz pozwolić na dokonanie samooceny zależnie od określonych w firmie zasad.

Popularną od pewnego czasu metodą przeprowadzania rozmów rocznych jest ocena 360 stopni, która polega na zbieraniu informacji o naszej pracy od ludzi, z którymi mamy styczność w pracy.
ocena pracowników
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Od kolegów, kontrahentów oraz zwierzchników. Fakt, każda z wymienionych osób będzie nas inaczej postrzegała. W ten sposób wiemy, jak postrzegają nas współpracownicy w firmie, po czym otrzymujemy wiadomość zwrotną o tym, w jakich obszarach musimy się lepiej starać, jakie są nasze mocne strony i tzw. ukryte mocne strony. Dane są poufne, z tej racji nigdy nie dowiemy się jakie zdanie o nas i naszej pracy ma kolega z pracy (oczywiście zasada działa też w drugą stronę).Realizując ten program, szef obserwuje, czy nasze zachowania są zgodne z jego oczekiwaniami i wartościami firmy, czy w zespole mają miejsce problemy, które należy rozwiązać, czy też jakie opinie mają o nas klienci.

Reasumując: czy ocena pracownicza to przykra konieczność dla kadry czy służąca poprawie naszych wyników, otwarta wymiana zdań z szefem? - szczegóły na www.elevatosoftware.com. Wielu znawców twierdzi, iż nienagannie wykonana ocena roczna jest w stanie zagwarantować dużo profitów zarówno firmie, jak również jej pracownikom. To idealny moment na podsumowanie i zrozumienie potrzeb pracownika.

Najbardziej odpowiedni do planowania dalszej polityki działań dla poszczególnych członków zespołu a także określenia np. niezbędnych szkoleń, dalszej drogi rozwoju czy ścieżki kariery. Nawet w biznesie wskazana jest metoda kija i marchewki – zachęta do działań, a jednocześnie pomocna krytyka, która sprawi, że podwładni nabiorą zapału do kolejnych poczynań.