Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Internet – szansa, ale i zagrożenie. Co należy zaaprobować, a przed czym powinniśmy przestrzec?

STRONA GŁÓWNA

O sieci internetowej, rozwoju nowych technologii czy nowych mediach zazwyczaj mówi się w sposób dwoisty. Istnieją osoby, które nie mogą funkcjonować bez takich mediów, zazwyczaj są to osobą młodsze, lecz nie jedynie, po drugiej natomiast stronie są osoby, dla jakich ta forma spędzania czasu jest obca. Jak nietrudno zgadnąć wśród tych osób są osoby starsze. Nie mieli oni nigdy kontaktu z internetem i komputerami, więc będą krytykować to zjawisko całkowicie. Wiadomo, że to złe podejście, identycznie jak bez sensu jest uzależniać się od internetu, co robią młodzi ludzie. Czy istnieje więc zloty środek?
Najprościej doradzić to, ażeby zachować umiar i to faktycznie jest rada bardzo dobra. Co z tego, jak różnorodnie interpretowany jest umiar. Każdy przecież jest w stanie sobie określić własny poziom i nie będzie słuchać innych, że jednak za bardzo odjeżdża w jedną czy w drugą stronę. Umiar więc to kwestia smaku i raczej naszego osobistego definiowania realności.Strona internetowa
Author: Chris Dlugosz
Source: http://www.flickr.com
Być może ci, co posiadają odpowiedni przykład, powiedzmy z rodzinnego domu i wiedzą, jak może się prezentować umiar, działają normalniej w tej kwestii, są w stanie oddzielić świat rzeczywisty od wirtualnego, jednocześnie umieją patrzeć na tą nową rzeczywistość z pełnym spokojem. No bo jak tak zestawić niebezpieczeństwa i szanse nowych mediów, to wiadomo, że znajdziemy wiele z jednej i drugiej strony. Zagrożenia są poznane i dosyć często powtarzane w tradycyjnych mediach. Do nich zaliczyć można alienowanie się człowieka, uzależnienie od alternatywnej rzeczywistości, przedkładanie internetu na rzeczywiste życie, przemoc i pornografia dostępne w sieci nawet dla najmłodszych. Być może i wiele tych zjawisk to prawda, są one zagrożeniem, trzeba więc uważać, przykładowo jak nasze dziecko korzysta z internetu.

My jako rodzice powinniśmy szkolić się stale w tej kwestii, żeby w razie czego móc zareagować. Ale internet to też szanse. Pozostając w tematyce dziecięcej powinniśmy dodać, iż powstały świetne portale dla dzieci, na których można znaleźć na przykład konkursy dla dzieci, interesującą wiedzę, ciekawe fakty, gry, jakie rozwijają kreatywność (przykład). To ogromna zaleta sieci.