Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Najnowsza technologia w firmie to gwarancja udanych działań- cloud computing?

STRONA GŁÓWNA

Jak to jest z tymi aktualnymi systemami bezpieczeństwa, a szczególnie z coraz bardziej znanymi przetwarzaniem w chmurze, które określamy jako cloud computing. Technologia wydaje się niezwykle nowoczesna i zaawansowana, lecz jednakowoż nie każdy jest przekonany do tego rozwiązania. Jak to właściwie się prezentuje?


chmura
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest model oferowania usług informatycznych, oferuje to dostęp do współdzielonych zasobów, na które mogą składać się serwery, pamięć masowa, aplikacje i inne dodatkowe usługi. Wszystko to znaczy, iż możliwe jest przetwarzanie i przechowywanie danych za pomocą sieci. To rozwiązanie jest bardzo korzystne, ponieważ nie musimy zainwestować w kosztowną infrastrukturę, nie ma również przymusu instalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.

Opłata zaś jest naliczana jedynie za zużyte zasoby. Jest jednocześnie sprawa, która wzbudza niepokój przedsiębiorców. Otóż, zarządzanie sprzętem i zabezpieczenie danych leży po stronie dostawcy tej usługi. To niepokoi niektórych, ponieważ boją się, że stracą informacje o swoich klientach, czy to przez zwykłą awarię czy może ataku hakerskiego. Nie ma się czego bać, chociaż zagrożenie jest zawsze, zresztą jak w każdym zabezpieczeniu. Zwłaszcza jesteśmy w stanie się obawiać, kiedy powierzymy nasze dane firmom, jakie nie mogą się poszczycić doświadczeniem w tej dziedzinie. Najbardziej korzystnie więc wybrać sprawdzonych, ale także rodzimych dostawców, co sprawia, że wiemy w którym miejscu są zlokalizowane nasze dane, a ponadto, czy są skutecznie chronione.

Dodatkowo, tego typu firmy mające konkretne kompetencje i doświadczenie w zakresie wdrażania chmury, doskonale zdają sobie sprawę, iż tak samo istotnie jest, ażeby zatroszczyć się również o backup danych (czyli odzyskiwanie danych) i archiwizację. To konieczne, ażeby chronić dane przed niespodziewaną utratą, przykładowo przez awarię. Jak jednakowoż rozpoznać, czy określona firma jest w pełni kompetentna? Najlepiej rokuje doświadczenie, to iż określona firma jest na rynku już pewien czas. Ważne są także certyfikaty, potwierdzają one kompetencje w konkretnej dziedzinie.