Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Najstarsze komputerowe gry były bardzo proste, ale to wszystko wynikało z dużego ograniczenia sprzętowego

STRONA GŁÓWNA

Komputery od kilku dekad są obecne w naszym życiu, dzisiaj w większości domów, mieszkań i biur można zobaczyć czy to większy stacjonarny komputer PC, czy też mały, zgrabny laptop. Wielu ludzi używa komputerów do pracy, ale równie dużo, jeśli nie więcej na komputerze lubi sobie od czasu do czasu zagrać. Pierwsze gry komputerowe były bardzo proste, lecz to wszystko wynikało z dużych ograniczeń sprzętowych.


gry
Author: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Source: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, procesory były bardzo wolne, jak na obecne warunki, a o monitorze kolorowym nikt nawet nie słyszał. Ale mimo że sprzęt był taki a nie inny, to i tak owych czasach powstało wiele nieśmiertelnych tytułów, jakich najważniejszą cechą była bardzo duża grywalność. Jak zapewne wszyscy wiedzą, minione lata to ogromny wzrost technologii komputerowych. Sprzęt ogromnie przyspieszył, pamięci spor staniały i wszystko to przyczyniło się do ogromnej popularności komputerów. Wraz ze zmianami sprzętu zmieniały się gry pc, powiedzieć wręcz można, że to gracze w dużej mierze przyczynili się do rozwoju sprzętu komputerowego.


Każdy chyba, kto ma komputer od czasu do czasu lubi zagrać sobie w jakąś grę.
komputer
Author: Victor van Werkhooven
Source: http://www.flickr.com
Do niedawna dużą popularnością się cieszyły gry przygodowe, w jakich grający wybranym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał wiele zagadek i powinien zdobywać doświadczenie. Oferowane one były w pudełkowych wersjach i najczęściej grać w nie można było tylko samemu. Rozpowszechnienie sieci internetowej odmieniło również rynek gier na komputery.

Rzecz jasna gry na stacjonarne komputery czy też gry playstation 3 (wybierz grę na playstation 3 dla siebie) w dalszym ciągu są chętnie kupowane przez grających i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, lecz rosnąca ilość grających zaczyna sięgać po gry w sieci internetowej. Dość często są one za darmo, choć i tak aby coś było można w nich osiągnąć, to trzeba dokupić sporo broni i innego wyposażenia, a oprócz tego można w nie grać z resztą graczy. Zwłaszcza ogromną popularność zdobywają w ostatnim czasie gry minecraft - , można wręcz powiedzieć o tym że gra ta jest obecnie przebojem internetu.