Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Pozyskiwanie pieniędzy na portalach oferujących zbiórkę publiczną

STRONA GŁÓWNA

W obecnych czasach niesamowicie często ludzie przejawiają dobroduszność i biorą udział w rozmaitych kwestach, czy też zbiórkach, których celem jest zbiórka dóbr materialnych na konkretny cel. Jest to oczywiście zbiórka publiczna, jaka może zostać zrealizowana wyłącznie po zdobyciu zgody od odpowiedniego urzędu. W celu zdobycia takiej zgody, muszą zostać przedstawione szczegółowe plany związane z przeprowadzeniem zbiórki, jak też w jakim cel będą gromadzone wyznaczone dobra.

Jest to tak naprawdę konieczny czynnik do tego, by mieć możliwość starać się o otrzymanie zgody na zorganizowane takiego typu zbiórki. Oczywiście zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa, nie ma możliwość organizować zbiórki prywatnej, czy również na swoje potrzeby (np. na zakup samochodu). Tego rodzaju zbiórki muszą być organizowane w celu pomagania innym ludziom, jak też zwierzętom. Aktualnie jest to niezwykle powszechne i często dostarcza to zamierzony efekt, dlatego że ludzie pragną pomagać innym i reagują pozytywnie na prowadzenie zbiórek rozmaitego typu.

spora ilość gotówki
Author: Damian Gadal
Source: http://www.flickr.com
Także w obecnych czasach powszechny jest social lending. To nic innego, jak pożyczki społeczne, zawierane pomiędzy dwoma podmiotami przez internet, bez uczestnictwa instytucji, jakie uczestniczą przy standardowych pożyczkach. W Polsce działa kilka serwisów www, które funkcjonują na tej zasadzie i cieszą się one ogromną popularnością. Każdy z tych portali odróżnia się detalami, jakie przeważnie odnoszą się do wysokości pożyczki, czy również do ochrony pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy. Portale te działają już od kilku lat i ich zakres działania staje się znacznie szerszy.

Jako pierwsza inicjatywa związana z pożyczkami społecznymi, pojawiła się w Wielkiej Brytanii i w niedługim czasie inne kraje zaczęły wykorzystywać takie rozwiązanie, bo zapewniało ono już od samego początku duże korzyści. Obecnie jest to niesamowicie powszechne i zazwyczaj każdy profesjonalny portal o tej charakterystyce działa na wysokim poziomie i też zgodnie z wszystkimi wymogami prawnymi, które rzecz jasna muszą być przestrzegane przez prowadzących stronę, jak również przez wszystkich użytkowników. Warto zapoznać się ze specyfiką tego rodzaju pożyczek i również możliwości jak zbiórka publiczna, ponieważ to umożliwi poprawnie postępować w przypadku chęci uczestnictwa w takich wydarzeniach.


Author: M.G.