Sii - jak zarządzać infrastrukturą i integracja i utrzymanie systemów

STRONA GŁÓWNA

Żadna działalność nie może funkcjonować bez pecetów – to niepodważalna prawda w dzisiejszym świecie. Elektroniczne mózgi pozwalają na efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem, prędką komunikację między zatrudnionymi oraz na realizowanie różnych działań reklamowych. Niełatwo teraz znaleźć dużą markę, która nie ma swojej witryny WWW i nie korzysta z internetu jako doskonałej platformy promocyjnej swojej marki. Podstawową rzeczą zatem dla każdej firmy, która zaczyna swoją działalność, jest skompletowanie zdolnego grona administratorów infrastruktury informatycznej oraz zamówienie szybkiego sprzętu informatycznego.


laptop, office
Author: Peter
Source: http://www.flickr.com
O ile obawiasz się, że twoja infrastruktura komputerowa w biurze może działać źle bądź zanotujesz jakieś błędy ze strony administratorów, potrzebne staną się audyty informatyczne robione przez zewnętrzną firmę. Trzeba wiedzieć, że w trakcie takich kontroli mogą wyjść na światło dzienne wpadki, których nie zauważają ludzie zatrudnieni w przedsiębiorstwie. Dlatego bardzo cenna jest kontrola outsourcingowych agencji np. firmy Sii i rozsądnie jest raz na dany czas zarezerwować środki w budżecie na taką właśnie kontrolę, by potem cieszyć się bezawaryjną siecią teleinformatyczną.

Ciekawą możliwością jest zupełne oddanie kontroli sieci IT w ręce outsourcingowej firmy. Usługa outsourcingu IT, ponieważ o niej mówimy, ma sporo potężnych zalet. Ważne jest to, że nie trzeba martwić się rekrutowaniem kompetentnych fachowców – wynajmując niezależną firmę (taką jak na przykład Dynamics), dostajemy gwarancję, że komputerami będą zajmować się kompetentni ludzie. Usługa outsourcingu IT to też znaczne odciążenie działu human resources – za wypłaty oraz odprowadzanie wszelkich składek informatyków odpowiada niezależna działalność. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że trzeba wydać nieco więcej środków niż w przypadku zatrudniania własnych informatyków. Taka jest rzeczywistość – za doskonałą jakość pracy trzeba dużo płacić.

stats, trends
Author: Bart Everson
Source: http://www.flickr.com
Jak doskonale wiadomo, sukces naszego przedsiębiorstwa w dużej mierze jest również jest uzależniony od efektywności pracowników. Zgrana brygada potrafi wyprawiać cuda. Ale rozumiemy również, że nie jest łatwo teraz znaleźć dobrych pracowników, którzy będą sumiennie wypełniali swoją pracę. W związku z ogromnym bezrobociem, mnóstwo osób poszukuje teraz jakiejkolwiek pracy. Bardzo ciężko z takiego ogromu zgłoszeń wyłuskać odpowiedniego kandydata.


W dodatku, rekrutacja pracowników wymaga od szefostwa albo osoby za to odpowiedzialnej odpowiednich kwalifikacji. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to taka banalna sprawa. Jeżeli nie znamy się na ludziach oraz nie posiadamy szczegółowej wiedzy z zakresu psychologii, możemy nie dać sobie rady z tym wyzwaniem. A przecież w miarę rozrastania się przedsiębiorstwa, do tego typu sytuacji będzie dochodzić bardzo często. Czy powinniśmy ryzykować zatrudnienie nieodpowiednich kandydatów, aby później znowu szukać od nowa?

serwer, it
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Stąd też warto zdecydować się na wynajem pracowników. Taką usługę oferuje firma Sii. Jest to idealna propozycja dla tych właścicieli firm, którzy muszą zatrudniać duże ilości osób nie posiadają czasu na przeprowadzanie procesu rekrutacyjnego. Całą czarną robotę mogą wykonać za nich wykwalifikowani fachowcy. Trzeba tylko określić nasze wymagania, tak by firmą, z którą współpracujemy w tym temacie, wyszukała dla nas odpowiednich ludzi A gdy któryś pracownik rzeczywiście sprawdzi się w naszym zakładzie, możemy zatrudnić go już bezpośrednio w naszej firmie.

Outsourcing płac pozwala nam w jeszcze większym stopniu zminimalizować środki związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Jest to co raz częściej stosowane rozwiązanie w sektorze mniejszych i średnich przedsiębiorstw. Wynajęcie firmy zewnętrznej do prac księgowych nie tylko pozwala nam zagospodarować w inny sposób pieniądze, ale również nasz drogocenny czas. Możemy go w końcu poświęcić na rozwój nowoczesnych technologii lub akcję promocyjną. Mamy także gwarancję, że naszymi rachunkami zajmują się doświadczeni specjaliści. Powinniśmy wiedzieć, że firma zewnętrzna ponosi również część odpowiedzialności za wszelkie niejasności które wynikają z ich błędów.