Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Wybór domeny strony internetowej. Wszystko co potrzebujesz dowiedzieć się o stronach internetowych

STRONA GŁÓWNA

Wielu ludzi ma już aktualnie za sobą proces zakładania własnej witryny w Internecie. Stronę internetową tworzy się w szczególności w sytuacji prowadzenia własnego przedsiębiorstwa. W dużych firmach zatrudniane są specjalne osoby lub grupy osób, zajmujące się wyłącznie tworzeniem i zarządzaniem stroną internetową.
www
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Obecność w sieci jest sprawą niezwykle znaczącą, dlatego ważne jest, by strona WWW prezentowała się jak najkorzystniej. Jest ona bowiem wizytówką firmy. Za to wizytówką witryny internetowej jest jej domena. Domeny na sprzedaż to adresy internetowe umożliwiające połączenie się z witryną. Ich wybór nie jest jednak tak łatwy jak to z początku wygląda. Właściwie dopasowana domena to połowa sukcesu witryny internetowej.

Czego unikać

Jest wiele rzeczy, jakich powinno się się wystrzegać podczas tworzenia domeny dla witryny WWW. Przede wszystkim domena nie może być zbyt obszerna. Obecnie za najważniejszą wartość uważany jest czas, zatem oszczędność czasu dla użytkownika Internetu jest najczęściej sprawą bardzo ważną. Innymi słowy przeciętny użytkownik Internetu woli adresy zwięzłe, gdyż są o wiele łatwiejsze do zapamiętania, a ich wpisywanie zabiera mniej czasu.

okablowanie sieciowe
Author: Norlando Pobre
Source: http://www.flickr.com
Przed podjęciem decyzji dobrze jest posłużyć się specjalnym narzędziem, czyli wyszukiwarki domen. Dzięki niej można uzyskać informacje, czy domena, która została wybrana, nie jest już zarejestrowana. W domenach stron można używać liczb. Nie jest to jednak polecane ze względów praktycznych, gdyż wykorzystanie liczb podobnie jak zbyt długa domena czyni trudniejszym zapamiętanie adresu. Co najważniejsze jednak domena musi mieć związek z typem strony, albo typem oferowanych przez instytucję usług.

Dobrze wybrana domena

Dobrze wybrana domena to taka, dzięki której wiele osób będzie korzystało z witryny internetowej. Co bardzo istotne, właściwie wybrana domena nie zniechęca ewentualnych klientów długością czy poziomem skomplikowania. Są profesjonalne bazy, w których wypisane są domeny wystawione na sprzedaż. Przy wyborze dobrze jest poszukać inspiracji w tego rodzaju bazie. Profesjonalna wycena domen przebiega na podstawie rozmaitych czynników. Należy pamiętać jednak, że najbardziej istotna jest w każdym przypadku wygoda odwiedzającego stronę.