Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Aspekty związane z prawami autorskimi i uczciwą konkurencją

STRONA GŁÓWNA

Współcześnie niezwykle często podejmowana jest tematyka Związaną z prawem autorskim. Mówi się o tym dużo właśnie obecnie w pierwszje kolejności ze względu na ogromną popularność sieci WWW. Większa część ludzi na dzień dzisiejszy ma świadomość tego, jaki jest związek pomiędzy prawami autorskimi a Internetem właśnie. Chodzi głównie o niezwykle łatwy dostęp do różnorodnej własności intelektualnej, czyli do dzieł w rozmaitym znaczeniu tego określenia.
znak copyright
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Bardzo pasującym przykładem jest tu muzyka. W sieci WWW na dzień dzisiejszy istnieją znaczne zasoby utworów muzycznych do darmowego, choć niezgodnego z prawem pobrania. Ściągając muzykę z Internetu łamie się przpisy, jest to w zasadzie kradzież. Natomiast tak łatwy i powszechny dostęp do tych utworów powoduje, że coraz mniej osób nabywa oryginalne płyty, na czym cierpią artyści. Wpisując w wyszukiwarkę internetową przykładowe hasło „ochrona praw” można uzyskać więcej informacji w kwestii procederu łamania praw autorskich, również w kontekście muzyki.

muzyczne prawa autorskie
Author: ▲ARTwear.ch▼
Source: http://www.flickr.com
Zjawisko nieuczciwej konkurencjiPomiędzy posiadaczami różnorodnych przedsiębiorstw i marek ciągle toczy się zażarta walka o klienta. Na dzień dzisiejszy batalia ta jest znacznie bardziej nasilona z uwagi na wielką konkurencję właściwie we wszystkich branżach. Posiadacze marek chcą zareklamować je na rynku, niekiedy za wszelką cenę. Ogromną wartością jest skuteczne przywiązanie klienta do produktu, choć należy pamiętać, że następnie trzeba tego odbiorcę zatrzymać. Tak więc strategie marketingowe w tym zakresie powinny mieć charakter długotrwały. Jednak zszlkie opisane warunki wywołują również efekty patologiczne. Zwalczanie konkurencji jest coraz bardziej palącym problemem.

Procedury wiążące się z wprowadzeniem marki na rynek

Zanim jednak będzie można mówić o konkurowaniu, jak również o prawach autorskich, niezbędne jest stworzenie własnej marki. Przedsięwzięcie to nie jest łatwe, wymaga bowiem finalizowania dużej liczby formalności. W takiej sytuacji należy więc uzbroić się w cierpliwość i chodzić do stosownych urzędów. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „koszt rejestracji znaku towarowego” można dowiedzieć się więcej na temat tworzenia i legalizowania własnej marki.