Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Infrastruktura IT w firmie - czym jest forma przetwarzania w chmurze oraz co wskazane jest wiedzieć na ten temat?

STRONA GŁÓWNA

Przetwarzanie w chmurze to nazwa wywodząca się z języka angielskiego - Cloud computing, co dosłownie symbolizuje chmurę obliczeniową. Jest to pewny model prezentowania oraz dostarczania marketingowego usług IT, a więc jest on precyzyjnie związany z infrastrukturą IT w firmie. Aktualnie możemy przytoczyć parę bardzo znaczących, wręcz podstawowych założeń związanych z przetwarzaniem w chmurze.
Pierwszym z nich jest to, iż infrastruktura IT w firmie jest współdzielona, co znaczy, że zdoła z niej korzystać naraz mnóstwo różnorodnych Klientów. Platforma technologiczna, czy także aplikacje są więc dostępne dla większej grupy osób. Drugim znaczącym założeniem jest to, iż dostępne usługi są właściwie skalowane, co znaczy, iż usługi te są niezmiernie elastyczne oraz nie istnieje limit wzrostu.

Kolejne założenie mówi o tym, iż opłaty są związane z użytkowaniem danej usługi, czyli użytkownik nie musi płacić statycznej opłaty za całość, lecz opłaca każdą zużytą jednostkę, z jakiej korzysta w określonym czasie. Poza tym ogromnym walorem przetwarzania w chmurze jest to, iż z tej usługi wolno współcześnie korzystać na całym świecie, gdyż ma ona zasięg globalny. Obecnie przetwarzanie w chmurze wolno podzielić na dwa modele.

Jednym z nich jest chmura prywatna, zaś drugim chmura publiczna. Chmura prywatna jest ofiarowana dla Klientów, jacy mają dostęp do oferowanych usług poprzez Sieć lub też sieć prywatną. Z kolei chmura publiczna obejmuje
cloud
Author: JD Hancock
Source: http://www.flickr.com
rozliczne usługi, które są proponowane dla wszystkich użytkowników Internetu. Do tego zdołamy również wyróżnić chmury zewnętrze oraz wewnętrzne. Chmury zewnętrzne mogą być zarówno publiczne jak i prywatne, natomiast ich usługi można bez problemu upowszechniać w razie potrzeby innym Klientom bądź firmom, natomiast chmury wewnętrzne oferują swoje usługi wyłącznie konkretnej firmie czy przedsiębiorstwu.
Rzecz jasna na temat przetwarzania w chmurze bez wątpienia wolno by mówić jeszcze ogromnie wiele, wskazane jest więc zasięgnąć większej ilości informacji tym temacie, przykładowo posługując się Internetem. Bezspornie bezproblemowo znajdziesz jeszcze niemało przydatnych informacji odnośnie przetwarzania w chmurze.