Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

Pamiętaj, aby zabawki i gry dla swoich dzieci dostosowywać do właściwej grupy wiekowej

STRONA GŁÓWNA

Wybór dobrych gier oraz zabawek dla dzieci okazuje się niezwykle istotny, gdyż każdy element nie tylko zapewnia dziecku rozrywkę, ale też stanowi bodziec do nabywania umiejętności. Bardzo ważne jest, by wybierać gry oraz zabawki wraz z przeznaczeniem dla danego wieku. Ma to znaczenie w równym stopniu dla komfortu maluszka, jak też też jego bezpieczeństwa.


gry dla dzieci od 3 lat
Małe dzieci potrzebują specjalnych przedmiotów
Maluchy, które nie ukończyły jeszcze trzeciego roku życia, muszą otrzymywać tylko gry oraz zabawki, jakie dokładnie zostały oznakowane, iż mogą zostać przekazane w tak maleńkie rączki. Dzieci w tym wieku nie w każdej sytuacji umieją rozróżniać,co im wolno, lubią również wsuwać małe elementy do ust, co potrafi grozić wypadkiem. Przez to zabawki stworzone z myślą o takich bobasach, muszą mieć należycie duże części i okazać się całkowicie bezpieczne. Opiekunowie muszą także trzymać pieczę nad przebiegiem zabawy, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.

Przedszkolak poznaje świat na wiele sposobów
Dzieci wchodzące w wiek przedszkolny chcą poznawać świat oraz udoskonalać swój rozwój. Robią to chociażby z wykorzystaniem gier i zabawek stworzonych z myślą o ich grupie wiekowej. Gry dla dzieci od 3 lat (więcej na stronie http://tipy.interia.pl/tag40704,gry-dla-dzieci-od-3-lat.html/) pozwalają ćwiczyć spostrzegawczość, koncentrację oraz pamięć. Wprowadzają też dzieci w świat pierwszych liter oraz cyferek, jak także zachęcają do nauki pierwszych słów w języku obcym. Gry zaprojektowane dla dzieci po ukończeniu trzeciego roku życia mają za zadanie nie tylko bawić i edukować, ale też stymulować rozwój. Sporo z nich pozwala rozwinąć słownictwo dziecka oraz wszystkie jego zmysły.


Powszechne bywają gry komputerowe
Coraz częściej stosowaną formą rozrywki stają się gry komputerowe i nawet maleńkie dzieci, chcą bawić się przed monitorem lub z zastosowaniem internetu. Choć w tym wieku preferuje się odmienny model spędzania czasu, czasem ciężko bywa dziecku odmówić takiej radości. Pozwalając potomkowi siadać przed komputerem, trzeba ustawić odpowiedni limit czasowy, jak także znaleźć strony z aplikacjami dostosowanymi do wieku dziecka. Obecnie dużo stron proponuje wesołe gry dla maluszków, bez wątpienia dziecku spodoba się barwny i animowany świat stworzony dla jego potrzeb.