Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/sperience.org/includes/menu.inc).

W jaki sposób się zmieniły gry komputerowe po rozpowszechnieniu internetu, przegląd najpopularniejszych gier strategicznych.

STRONA GŁÓWNA

Jedną z najbardziej popularnych współcześnie form rozrywki są gry komputerowe. Zresztą nie ma się co dziwić, jeśli jakiś sprzęt będzie się nadawał do tego, aby go użyć do rozrywki, to z pewnością ktoś go do tego wykorzysta, a przecież komputery idealnie się do tego nadają. Coraz wydajniejsze karty graficzne i algorytmy sterujące wyświetlaniem powodują, że współczesne gry mogą zachwycić możliwościami graficznymi, ale nie można im także odmówić dużej grywalności.

zobacz tutaj
Bez przerwy pojawiają się nowe tytuły w dystrybucji, czy to jako całkowicie nowe gry, czy też wznowienie starszych hitów. Do rozwoju gier w dużym stopniu przyczyniła się sieć internetowa, dając graczom sporo nowych możliwości. Jeszcze jakiś czas temu gry się instalowało na komputerze z płyt, i w najlepszym przypadku można było zagrać z kolegami w sieci wewnętrznej. Dzisiaj internet znosi wszelakie bariery, dzięki temu że gry chodzą na maszynach firmy je produkującej, to dostęp do nich jest nieograniczony - nie będzie żadnego problemu, aby pograć z ludźmi z innych krajów czy nawet kontynentów.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów gier są gry strategiczne na komputer. W nich nie będzie się liczyć szybkość klikania w klawiaturę czy przyciski myszki, lecz taktyczne i strategiczne umiejętności. Rzecz jasna szybkie decydowanie też ma duże znaczenie, bo często te gry odbywają się w rzeczywistym czasie, ale dużo istotniejszą rolę będzie odgrywać obranie odpowiedniej strategii. Gracz wciela się w tych grach w rolę dowodzącego jakimiś zasobami, na przykład wojskowymi oddziałami czy ludnością w mieście.

Scena z gry
Author: BagoGames
Source: http://www.flickr.com
Podczas gry trzeba swoje zasoby jak najbardziej rozwinąć, jednocześnie pamiętając o tym, że inni gracze mogą w tym czasami dość skutecznie przeszkadzać. Jedną z najpopularniejszych gier tego gatunku w wersji internetowej jest Heroes Online (czytaj tutaj). Ta właśnie gra jest kolejnym wydaniem jednego z najpopularniejszych hitów z tego gatunku na komputery stacjonarne, i czerpie z niej wszystkie najlepsze cechy. Doskonała grafika i bardzo duża grywalność sprawiły, że jest to dzisiaj jedna z bardziej popularnych gier tego typu.